Betonový plot pro firemní i soukromý objekt

Betonové ploty na vzestupu

V posledních letech byla nejrůznějšími předními českými firmami postavena řada betonových plotů v rámci celé České republiky, a to pro soukromé klienty i velké společnosti. Betonové ploty lze dnes realizovat v řadě provedení, od jednoduchých hladkých v barvě betonu, až po designové se strukturou vytvořenou během lití, nebo dokonce z barevného betonu (okrová, hnědá a podobně). Jedná se o poměrně jednoduchý systém stavění z předem vyrobených panelů, které je potřeba pouze spojit sloupky.

Betonový plot může mít téměř libovolnou výšku, a to až dva metry. Také může být částečně propustný, to znamená, že v něm lze vytvořit vodorovné průhledy, které mohou být zcela prázdné nebo částečně vyplněné dřevem. Oblíbeným materiálem pro výplň je také sklo. Všechny desky i sloupky by měly být armované.

Jak vybrat vhodnou společnost?

Než vyberete vhodnou společnost, která pro vás plot realizuje, zjistěte si, jakým způsobem pracuje. Měli byste mít nejen možnost zaslat jí poptávkový formulář, ale také by se vám její pracovníci měli ihned věnovat osobně. Při větších projektech je ideální, pokud se někdo z vybrané společnosti zajede na místo podívat osobně, vše si zaměří, probere s vámi možnosti provedení a po vzájemné dohodě k vaší spokojenosti vám obratem zašle cenovou kalkulaci.

Také by vám mělo být umožněno podívat se do skladu společnosti na materiál, z kterého by byl plot postaven.

Životnost betonového plotu

Výhodou betonového plotu je jeho životnost. Pokud se nachází v prašném prostředí, například u silnice, můžete ho vzít jednou ročně vapkou, abyste odstranili nečistoty a na povrchu se nemnožily plísně a mechy. Jinak beton vydrží dlouhá desetiletí bez nutnosti oprav.

Výjimkou je pouze mechanické poškození způsobené pádem stromu nebo nárazem vozidla. V takovém případě by vám měla být firma, která plot stavěla, schopna nabídnout servis.

Moderní pojetí dnešní doby

Když se podíváte na betonové ploty kolem některých pozemků, jsou poskytovány street artistům pro vytvoření graffiti. Může to být zajímavý způsob, jak navázat vztahy s místní komunitou, s lidmi, kteří tvoří pro město, a zároveň vyniknout. Oblíbené plochy jsou například v Ostravě, kde sídlí vysoká umělecká škola. Město nabízí řadu odlehlých míst kolem tramvajových tratí, kde umění nikterak neruší. Také je to způsob, jak přesměrovat pozornost od míst, která naopak posprejovaná mít nechcete.

 

Líbil se vám článek o betonových plotech? Jestli vás zajímají témata spojená s průmyslem, přečtěte si také naše články Jaké jsou druhy svařování? a Montovaná hala na míru.

Fotografie