Výroba

Bioplyn – jak se vyrábí a proč ho využívat?

30. 5. 2023

Možná už jste o takzvaných bioplynkách ledacos zaslechli. Stejně tak jste nejspíš zaznamenali, že se vyrábí náhrada klasického zemního plynu. A do budoucna toto téma bude ještě aktuálnější.

Smartphony jsou s námi už více než 30 let

12. 1. 2023

I když by se mohlo zdát, že chytré telefony jsou výdobytkem 21. století, není tomu tak. První funkční prototyp nazvaný Angler spatřil světlo světa již 2. listopadu 1992.

Jak vybrat motorovou pilu

14. 12. 2022

Každý kutil doma občas potřebuje něco uříznout a bude se mu hodit motorová pila. Na trhu najdeme spoustu druhů za různé ceny. Pojďme se v široké nabídce zorientovat.

Zajímavosti z historie robotizace výroby

4. 10. 2022

Lidé se bojí neznámého. Stejně to bylo také s robotizací, která ve svých začátcích neměla mnoho příznivců. Jak to s těmi stroji bylo v historii, se dnes podíváme.

Rostlinná krmiva pro velkochov skotu

13. 6. 2022

Maso je základem jídelníčku mnoha lidí. Aby ho dokázaly velkochovy skotu vyprodukovat každoročně dostatečný objem, pomáhají si produkcí rostlinného krmiva. To je pro zvířata sice prospěšné, ale pro nás neekologické.

Technické plyny v průmyslu

3. 6. 2022

Technické plyny jsou nedílnou součástí nejednoho průmyslového výrobního procesu. Jsou nezbytné u výroby věcí každodenní potřeby a jen těžko bychom se bez nich obešli.