Stavby

Železobeton jako stavební materiál

1. 2. 2024

Takzvaný železový beton je tu s námi již od roku 1867, kdy si jej nechal patentovat pařížský zahradník.

Budoucnost stavebnictví: Stavební dělníci nebo roboti?

25. 7. 2023

Staví se pořád a stavaři, zedníci a další příbuzné profese mají pořád plno práce. Leckteří z nich se ovšem už dnes bojí o svou budoucnost. Může se stát, že je už zanedlouho nahradí roboti?

Stavby na kolech – jsou to stavby?

28. 4. 2023

Není stavba jako stavba. Na tom se jistě všichni shodneme. Ale moderní svět je ještě složitější, takže leckdo bydlí v domě na kolech, v mobilním domě nebo dokonce v maringotce. Pak je otázka, jestli je to stavba.

Voda z vlastní studny – výhoda nebo starost navíc?

14. 10. 2022

V nejisté době se lidé stále častěji vrací k vlastním zdrojům. Jedním z nezbytných zdrojů je také voda, se kterou se neodmyslitelně pojí studna. Pojďme si projít důležité aspekty ohledně vrtání studny.

Novinky ve stavebnictví pro rok 2022

12. 8. 2022

Rok 2022 přinesl v oblasti stavebnictví řadu novinek umožňujících nové konstrukční variace a celkové zrychlení a zjednodušení některých stavebních prací. Pojďte se s námi na ně podívat.

Betonový plot pro firemní i soukromý objekt

2. 8. 2022

Betonové ploty se stávají v poslední době čím dál oblíbenější variantou. Jedná se o rychlé a levné řešení s dlouhou životností a možností nejrůznějšího provedení. Pro soukromé i firemní účely.

Montovaná hala na míru pro každého

25. 7. 2022

V posledních letech se v Česku rozmáhá podnikání využívající montované haly na míru jako sklady, výrobní prostory a částečně i kanceláře nebo zasedací místnosti. Využít je můžete i vy.