Stavby

Železobeton jako stavební materiál

Takzvaný železový beton je tu s námi již od roku 1867, kdy si jej nechal patentovat pařížský zahradník.

Budoucnost stavebnictví: Stavební dělníci nebo roboti?

Staví se pořád a stavaři, zedníci a další příbuzné profese mají pořád plno práce. Leckteří z nich se ovšem už dnes bojí o svou budoucnost. Může se stát, že je už zanedlouho nahradí roboti?

Stavby na kolech – jsou to stavby?

Není stavba jako stavba. Na tom se jistě všichni shodneme. Ale moderní svět je ještě složitější, takže leckdo bydlí v domě na kolech, v mobilním domě nebo dokonce v maringotce. Pak je otázka, jestli je to stavba.

Voda z vlastní studny – výhoda nebo starost navíc?

V nejisté době se lidé stále častěji vrací k vlastním zdrojům. Jedním z nezbytných zdrojů je také voda, se kterou se neodmyslitelně pojí studna. Pojďme si projít důležité aspekty ohledně vrtání studny.

Novinky ve stavebnictví pro rok 2022

Rok 2022 přinesl v oblasti stavebnictví řadu novinek umožňujících nové konstrukční variace a celkové zrychlení a zjednodušení některých stavebních prací. Pojďte se s námi na ně podívat.

Betonový plot pro firemní i soukromý objekt

Betonové ploty se stávají v poslední době čím dál oblíbenější variantou. Jedná se o rychlé a levné řešení s dlouhou životností a možností nejrůznějšího provedení. Pro soukromé i firemní účely.

Montovaná hala na míru pro každého

V posledních letech se v Česku rozmáhá podnikání využívající montované haly na míru jako sklady, výrobní prostory a částečně i kanceláře nebo zasedací místnosti. Využít je můžete i vy.