Doprava

4 fascinující dopravní stavby světa

Existuje několik velkých a významných dopravních staveb po celém světě, které stojí za to znát. V mnoha ohledech jsou totiž natolik výjimečné, že nic podobného nikde jinde už nenajdete.

Výroba automobilů v Česku

Česká republika je ve světě považována za automobilovou velmoc. Historie automobilismu a automobilek je u nás velmi dlouhá a bohatá, české vozy se proslavili po celé planetě – a česká ekonomika by na tom bez nich byla o dost hůř.

Nejzajímavější silnice světa

V Česku se neustále řeší výstavba dálnic. A když už jsou konečně dodělané, řeší se jejich opravy. A pak se řeší stavba dalších úseků. A tak dále. Ale ve světě je tomu jinak. Podívejme se proto na nejzajímavější dopravní tepny na Zemi.

Největší nákladní auta světa

Naše Tatra je sice legenda, ale na silnici nepatří mezi obry. Pojďme se podívat na největší nákladní vozy, které se na silnici vlastně ani nevejdou.

Tatra je na silnicích již více než 100 let

Nejprve kočár, později náklaďák. Jaká byla historie Tatry a co vše předcházelo její dnešní podobě? Jedno je jisté. Tatra je tu s námi již více než 100 let.

Mohutný rozvoj výstavby silnic a dálnic

Výstavba nových komunikací se netýká pouze automobilů, ale také průmyslové dopravy. Zvýšená výstavba montovaných hal přivádí do Česka nové investory ze zahraničí a zvyšuje nároky na kvalitu silnic a dálnic. To dává místním nové pracovní příležitosti. Zároveň to však zatěžuje životní prostředí.