Internetový magazín ze světa výroby a průmyslu

Bioplyn – jak se vyrábí a proč ho využívat?

30. 5. 2023

Možná už jste o takzvaných bioplynkách ledacos zaslechli. Stejně tak jste nejspíš zaznamenali, že se vyrábí náhrada klasického zemního plynu. A do budoucna toto téma bude ještě aktuálnější.

Stavby na kolech – jsou to stavby?

28. 4. 2023

Není stavba jako stavba. Na tom se jistě všichni shodneme. Ale moderní svět je ještě složitější, takže leckdo bydlí v domě na kolech, v mobilním domě nebo dokonce v maringotce. Pak je otázka, jestli je to stavba.

Proč dát přednost velkoobchodu?

22. 3. 2023

V dnešní době máme k dispozici nespočet možností, kde a jak nakupovat potraviny, drogerii, elektroniku a další výrobky. Je lepší dát přednost klasickému maloobchodu nebo je výhodnější velkoobchod?

4 fascinující dopravní stavby světa

22. 2. 2023

Existuje několik velkých a významných dopravních staveb po celém světě, které stojí za to znát. V mnoha ohledech jsou totiž natolik výjimečné, že nic podobného nikde jinde už nenajdete.

Smartphony jsou s námi už více než 30 let

12. 1. 2023

I když by se mohlo zdát, že chytré telefony jsou výdobytkem 21. století, není tomu tak. První funkční prototyp nazvaný Angler spatřil světlo světa již 2. listopadu 1992.

Jak vybrat motorovou pilu

14. 12. 2022

Každý kutil doma občas potřebuje něco uříznout a bude se mu hodit motorová pila. Na trhu najdeme spoustu druhů za různé ceny. Pojďme se v široké nabídce zorientovat.

Téměř zázračné kompozitní materiály

23. 11. 2022

Každý materiál má svá specifika. Někdy potřebujeme posílit určité vlastnosti a jiné naopak potlačit. Díky této poptávce vznikají kompozitní materiály. Pojďte se s námi podívat, o co se jedná.

Největší nákladní auta světa

26. 10. 2022

Naše Tatra je sice legenda, ale na silnici nepatří mezi obry. Pojďme se podívat na největší nákladní vozy, které se na silnici vlastně ani nevejdou.

Voda z vlastní studny – výhoda nebo starost navíc?

14. 10. 2022

V nejisté době se lidé stále častěji vrací k vlastním zdrojům. Jedním z nezbytných zdrojů je také voda, se kterou se neodmyslitelně pojí studna. Pojďme si projít důležité aspekty ohledně vrtání studny.

Zajímavosti z historie robotizace výroby

4. 10. 2022

Lidé se bojí neznámého. Stejně to bylo také s robotizací, která ve svých začátcích neměla mnoho příznivců. Jak to s těmi stroji bylo v historii, se dnes podíváme.

Zajímavé ekologické stavební materiály

27. 9. 2022

Trvalá udržitelnost je téma, o kterém se mluví velmi často v mnoha souvislostech. Jednou z nich je samozřejmě bydlení a stavby. Na jedné straně máme moderní materiály a na druhé straně snahu vrátit se ke kořenům s ekologickými materiály. Co se stane naší budoucností?

Železobeton jako stavební materiál

16. 9. 2022

Takzvaný železový beton je tu s námi již od roku 1867, kdy si jej nechal patentovat pařížský zahradník.

Tatra je na silnicích již více než 100 let

2. 9. 2022

Nejprve kočár, později náklaďák. Jaká byla historie Tatry a co vše předcházelo její dnešní podobě? Jedno je jisté. Tatra je tu s námi již více než 100 let.

Nákup materiálu ve stavebnictví

25. 8. 2022

Současná doba, kdy je materiálu nedostatek, a navíc se vše zdražuje, výstavbě nových nemovitostí příliš nepřeje. Pojďme se společně podívat na několik aspektů, které se letos pojily a stále pojí s nákupem stavebního materiálu.

Novinky ve stavebnictví pro rok 2022

12. 8. 2022

Rok 2022 přinesl v oblasti stavebnictví řadu novinek umožňujících nové konstrukční variace a celkové zrychlení a zjednodušení některých stavebních prací. Pojďte se s námi na ně podívat.

Betonový plot pro firemní i soukromý objekt

2. 8. 2022

Betonové ploty se stávají v poslední době čím dál oblíbenější variantou. Jedná se o rychlé a levné řešení s dlouhou životností a možností nejrůznějšího provedení. Pro soukromé i firemní účely.